GREY KOLLEGE SEKONDÊR
PARALLELMEDIUMSKOOL VIR SEUNS

GREY COLLEGE SECONDARY
PARALLEL MEDIUM SCHOOL FOR BOYS

Menu
Athlete Item Place Achievement APE Table Wind H/E
GRE001 574 J C Adendorff S-14 Boys-14: Discus Throw Final 4 40:34 618 E
GRE001 574 J C Adendorff S-14 Boys-14: Shot Put Final 4 11:39 522 E
GRE001 574 J C Adendorff S-14 Boys-14: Javelin Final 4 35:91 67 E
GRE003 575 Tat Botha S-14 Boys-14: Discus Throw Final 1 53:51 869 E
GRE003 575 Tat Botha S-14 Boys-14: Shot Put Final 1 15:52 818 E
GRE012 576 Alec Mc Intyre S-14 Boys-14: 100 m Hurdles Heats 1 00:15:06 623 E
GRE012 576 Alec Mc Intyre S-14 Boys-14: 100 m Hurdles Final 1 00:14:82 639 -0:52 E
GRE016 577 Ethan Muller S-14 Boys-14: 100 m Heats 1 00:11:70 738 E
GRE016 577 Ethan Muller S-14 Boys-14: 100 m Final 1 00:11:72 734 E
GRE016 577 Ethan Muller S-14 Boys-14: 200 m Heats 1 00:24:03 715 1:81 E
GRE016 577 Ethan Muller S-14 Boys-14: 200 m Final 1 00:24:20 703 0:73 E
GRE020 578 Janco Scheepers S-14 Boys-14: 100 m Heats 2 00:11:83 716 E
GRE020 578 Janco Scheepers S-14 Boys-14: 100 m Final 2 00:11:81 720 E
GRE020 578 Janco Scheepers S-14 Boys-14: 400 m Heats 1 00:56:41 639 E
GRE020 578 Janco Scheepers S-14 Boys-14: 400 m Final 4 00:57:11 622 E
GRE025 579 Franna Weyers S-16 Boys-14: Long Jump Final 8 5:09 380 E
GRE028 580 Aron Alvarez Aranda S-14 Boys-14: Discus Throw Final 2 47:89 767 E
GRE028 580 Aron Alvarez Aranda S-14 Boys-14: Hammer Throw Final 1 34:70 687 E
GRE028 580 Aron Alvarez Aranda S-14 Boys-14: Shot Put Final 2 13:24 661 E
GRE035 581 Innes Grobbelaar S-14 Boys-14: High Jump Final 7 1:55 476 E
GRE039 583 S J Marais S-14 Boys-14: 100 m Hurdles Heats 1 00:15:02 625 E
GRE039 583 S J Marais S-14 Boys-14: 100 m Hurdles Final 2 00:15:14 617 -0:52 E
GRE039 583 S J Marais S-14 Boys-14: 300 m Hurdles Final 2 00:44:64 572 E
GRE040 584 Niello May S-14 Boys-14: Long Jump Final 2 5:60 545 E
GRE400 620 Gunter Van Rensburg S-14 Boys-14: High Jump Final 1 1:74 685 E
GREA01 621 Grey Kollege S-14 Boys-14: 4X100 m Relay Final 1 00:47:51 703 E
GRE050 585 Christian Botha S-15 Boys-15: 400 m Heats 2 00:55:05 659 E
GRE050 585 Christian Botha S-15 Boys-15: 200 m Heats 6 00:24:79 649 E
GRE050 585 Christian Botha S-15 Boys-15: 400 m Final 4 00:54:27 680 E
GRE057 587 Lemohang Leballo S-15 Boys-15: 200 m Heats 4 00:24:54 665 E
GRE059 588 Sebastiaan Meyer S-15 Boys-15: Javelin Final 1 57:35 584 E
GRE061 589 Lucky Moleyane S-15 Boys-15: 100 m Heats 1 00:11:07 834 E
GRE061 589 Lucky Moleyane S-15 Boys-15: 100 m Final 1 00:11:08 832 E
GRE061 589 Lucky Moleyane S-15 Boys-15: 200 m Heats 1 00:22:61 808 00:64 E
GRE061 589 Lucky Moleyane S-15 Boys-15: 200 m Final 1 00:22:39 827 0:39 E
GRE066 590 Gert Steyn S-15 Boys-15: Long Jump Final 1 6:05 632 -0:36 E
GRE067 591 Jéan-Marc Trichard S-15 Boys-15: 100 m Hurdles Heats 2 00:14:53 775 E
GRE067 591 Jéan-Marc Trichard S-15 Boys-15: 100 m Hurdles Final 2 00:14:55 774 2:48 E
GRE067 591 Jéan-Marc Trichard S-15 Boys-15: 300 m Hurdles Final 4 00:44:01 602 E
GRE077 594 Anthony Brink S-15 Boys-15: Long Jump Final 12 5:08 328 E
GRE078 595 Henrick De Lange S-15 Boys-15: Shot Put Final 4 14:08 713 E
GRE078 595 Henrick De Lange S-15 Boys-15: Discus Throw Final 10 38:51 564 E
GRE081 596 Pieter-Albert Fourie S-15 Boys-15: Discus Throw Final 8 43:29 663 E
GRE084 597 D J Liebenberg S-15 Boys-15: Shot Put Final 3 15:71 822 E
GRE084 597 D J Liebenberg S-15 Boys-15: Discus Throw Final 1 58:19 918 E
GRE304 619 Lian Vd Merwe S-15 Boys-15: 100 m Hurdles Heats 2 00:14:52 776 E
GRE304 619 Lian Vd Merwe S-15 Boys-15: 100 m Hurdles Final 3 00:14:73 758 2:48 E
GRE304 619 Lian Vd Merwe S-15 Boys-15: 300 m Hurdles Final 3 00:43:96 604 E
GREA02 622 Grey Kollege S-15 Boys-15: 4X100 m Relay Final 1 00:44:99 783 E
GRE101 598 Katleho Chbanyane S-16 Boys-16: 200 m Heats 3 00:23:35 732 E
GRE114 599 Tielman Nieuwoudt S-16 Boys-16: Shot Put Final 1 17:52 897 E R
GRE129 601 Jarred Brown S-16 Boys-16: 400 m Heats 1 00:52:40 719 E
GRE129 601 Jarred Brown S-16 BoyS-16: 400 m Final 2 00:51.39 749 E
GRE129 601 Jarred Brown S-16 BoyS-16: 400 m Hurdles Final 9 00:66.91 447 E
GRE133 602 Luca Kritzinger S-16 BoyS-16: 110 m Hurdles Heats 5 00:18.64 513 E
GRE225 615 JP Vsn Staden S-16 BoyS-16: Javelin Final 3 47.65 441 E
GRE151 603 Deon Le Roux S-17 BoyS-17: Shot Put Final 6 12.55 563 E
GRE154 605 Melt Meyer S-17 BoyS-17: Shot Put Final 3 14.08 671 E
GRE155 606 Marcell Muller S-17 BoyS-17: 400 m Heats 1 00:49.67 792 E
GRE155 606 Marcell Muller S-17 BoyS-17: 200 m Heats 1 00:22.57 777 0.41 E
GRE155 606 Marcell Muller S-17 BoyS-17: 400 m Final 1 00:49.55 796 E
GRE155 606 Marcell Muller S-17 BoyS-17: 200 m Final 2 00:22.33 797 0.73 E
GRE156 607 Jandre Nel S-17 BoyS-17: Long Jump Final 3 6.21 592 E
GRE156 607 Jandre Nel S-17 BoyS-17: Triple Jump Final 9 12.21 466 E
GRE158 608 Daniel Raath S-17 BoyS-17: Triple Jump Final 13 12.03 440 E
GRE167 609 Delport Botha S-17 BoyS-17: 800 m Final 2 01:59.80 710 E
GRE185 610 Joubert Schoeman S-17 BoyS-17: 100 m Heats 2 00:10.83 844 E
GRE185 610 Joubert Schoeman S-17 BoyS-17: 100 m Final 2 00:11.01 807 E
GRE185 610 Joubert Schoeman S-17 BoyS-17: 400 m Hurdles Final 1 00:55.43 737 E
GRE189 611 Nico Van Nieuwenhuizen S-17 BoyS-17: Shot Put Final 2 15.53 767 E
GRE189 611 Nico Van Nieuwenhuizen S-17 BoyS-17: Discus Throw Final 2 46.01 738 E
GRE189 611 Nico Van Nieuwenhuizen S-17 BoyS-17: Hammer Throw Final 4 46.80 738 E
GRE190 612 Wicus Vosloo S-17 BoyS-17: 110 m Hurdles Heats 2 00:14.69 839 E
GRE190 612 Wicus Vosloo S-17 BoyS-17: 110 m Hurdles Final 1 00:14.42 865 1.07 E
GRE190 612 Wicus Vosloo S-17 BoyS-17: 400 m Hurdles Final 2 00:57.03 684 E
GREA04 623 Grey Kollege S-17 BoyS-17: 4X100 m Relay Final 1 00:43.18 836 E
GRE198 613 Nico Du Plooy S-19 BoyS-19: Javelin Final 14 40.88/td> 190 E
GRE231 616 Herman Agenbag S-19 BoyS-19: Discus Throw Final 1 48.72 799 E
GRE231 616 Herman Agenbag S-19 BoyS-19: Shot Put Final 1 16.82 846 E
GRE233 617 Pieter Dippenaar S-19 BoyS-19: 110 m Hurdles Heats 4 00:16.26 724 E
GRE233 617 Pieter Dippenaar S-19 BoyS-19: 110 m Hurdles Final 7 00:16.19 729 1.57 E
GRE233 617 Pieter Dippenaar S-19 BoyS-19: 400 m Hurdles Final 7 00:61.14 563 E
GRE240 618 M D Laubscher S-19 BoyS-19: 100 m Heats 2 00:11.00 779 E
GRE240 618 M D Laubscher S-19 BoyS-19: 110 m Hurdles Heats 1 00:14.58 865 E
GRE240 618 M D Laubscher S-19 BoyS-19: 100 m Final 3 00:11.07 766 E
GRE240 618 M D Laubscher S-19 BoyS-19: 110 m Hurdles Final 1 00:14.52 871 1.57 E
GREA06 1790 Grey Kollege S-19 BoyS-19: 1000m Medley Final 1 01:58.08 844 E
Scroll Up
X